Vysadili jsme 50 Ladovských vrb

1. březen 2020

Zima, vítr, sníh, zkrátka předjaří, jak má být :) I přes sibiřské podmínky dnes přišly desítky Ledničanů i přespolních pomoci vysadit padesát vrb podél cesty od Lednice k Janohradu. Vrby známé z obrázků Josefa Lady jsou odkazem předků, nedílnou součástí a symbolem naší krajiny. Pod hlavičkou Okrašlovacího spolku Lednice a Lesů ČR se dobrovolníci chopili vrtáků, rýčů a konvic a společně tak výsadbou stromů, které jsou nejen první pastvou pro včely a přispívají k zlepšování biodiverzity, napomohli krajině v okolí obce. Vysazením stromů to nekončí. Ledničané se o vrby budou starat také v letních měsících, kdy je potřeba o stromy zejména v prvních letech pečovat zavlažováním, aby mladé stromky měly dobré vyhlídky se uchytit. Díky všem, kteří dnes pomohli!